TIPY NA VÝLET

Tip 1:

Hotel Garni VŠB se nachází nedaleko lázeňského městečka Klimkovice, které se rozkládá v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku, v krásné přírodní scenérii s výhledem na panorama Beskyd. Sanatoria Klimkovice nabízí mnoho lázeňských možností, sportovních aktivit, které Vám mohou zpříjemnit si volné chvíle.

Tip 2: 
 
Střelnice Poruba nabízí netradiční a adrenalinový zážitek. Střelnice poskytuje služby po celý rok. Předmětem služeb je především pronájem střelnice, případně zbraní, jak jednotlivcům tak i skupinám, nastřelování zbraní, střelba pod dohledem.

Tip 3:

Letní koupaliště - Ostrava-Poruba (Vřesina) je největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Celkovou rozlohou vodní plochy, čítající 41 200 m2 připomíná spíše malou přehradu a za slunečného počasí je si zde užívá koupání až 15 tisíc návštěvníků. V areálu, který v minulých letech prodělal řadu úprav, najdou příchozí obří tobogán a skluzavky, skokanské můstky a dětské skluzavky. Pro děti nabízí dětský bazén, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad, nafukovací skákadla a dětská autíčka. Návštěvníci se zde mohou věnovat celé řadě sportovních aktivit a k dispozici je jim zejména minigolf, tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball a plážový volejbal, malý fotbal, ruské kuželky a stolní tenis. Návštěvníkům slouží pestrá nabídka občerstvení v řadě stánků.

Tip 4:

Krytý bazén se nachází v Ostravě Porubě. Kromě padesátimetrového bazénu je zde také dětský bazén, kde probíhá výuka plavání malých dětí. Ve venkovním areálu najdete bazén a brouzdaliště s ohřívanou vodou pro nejmladší návštěvníky, dostatek travnatých ploch pro slunění a populární jsou také dva kurty na plážový volejbal.

Tip 5: 

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy - Ostrava - Poruba. Budova z r. 1980, má třetí největší sál planetária o průměru 12,5 metru a společně s Brnem druhý největší projekční přístroj v ČR. Sál pro 100 návštěvníků je vybaven projekčním planetáriem Zeiss RFP DP 2 (střední typ) s přídavnými projektory, dále dvěma páry diaprojektorů a dataprojektorem. Programová nabídka planetária zahrnuje multimediální pořady pod umělou oblohou, které jsou vhodné nejen jako doplněk výuky ve školách, ale slouží ke vzdělávání a popularizaci astronomie pro veřejnost. Planetárium promítá na umělou oblohu asi 9000 hvězd, planety, Slunce, Měsíc, kometu a další vesmírné objekty.

Tip 6:

ZOO Ostrava byla založena v roce 1951 a nachází se v jedinečném prostředí Ostravského lesa. V současné době je chováno na 100 ha více než 270 druhů zvířat v 1300 kusech (např. sloni, žirafy, tygři, šimpanzi, hroši, velbloudi, plameňáci, papoušci..).

ZOO Ostrava nabízí svým návštěvníkům:
  • aktivní odpočinek pro „malé návštěvníky“ (dětský zookoutek, hříště)
  • příležitost načerpat síly (zoo restaurace, stánky s občerstvením)
  • myslí se i na maminky (baby room v pavilonu slonů)
  • možnost odnést si i něco na památku (zoo shop)

Tip 7: 

Městská památková zóna Moravská Ostrava - Největší památková zóna v Moravskoslezském kraji tvoří centrum města Ostravy. Jedná se o ojedinělou přehlídku architektury a urbanismu 19. a 20. století. Středobodem prostoru je Masarykovo nám. s budovou Staré radnice (dnes Ostravské muzeum). Pět minut pěší chůze z Masarykova nám. se za řekou Ostravicí rozkládá Slezskoostravský hrad - nově rekonstruovaná památka ze 13.století. Pomyslnou třešinku na dortu, která stojí za prohlídku je největší radniční budova a vyhlídková věž v ČR s pohledem na celé centrum Ostravy.

Tip 8: 

Hornické muzeum Landek je největší hornické muzeum v České republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb. Nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě a rozprostírá se na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Landek byl v roce 1992 vyhlášen národní přírodní památkou. Je to světově známá lokalita z hlediska geologie, archeologie, historie, přírodovědy a hornictví.